×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 840.

Piotr Kowalski - sekretarz

Urodził się w Międzyzdrojach. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom w 1978 roku w pracowni prof. Witolda Janowskiego. Po uzyskaniu dyplomu z grafiki projektowej podjął pracę w macierzystej uczelni, gdzie prowadził zajęcia z liternictwa i typografii.Zajmuje się kaligrafią, liternictwem i typografią, projektowaniem znaków graficznych, projektowaniem systemów identyfikacji wizualnej, fotografią reklamową i portretową.

Jest laureatem IV edycji konkursu „Obsesja papieru” w kategorii praca artystyczna za „Mistrzowską Kreację” i laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska. Zajmuje się kaligrafią, liternictwem i typografią, projektowaniem znaków graficznych, projektowaniem systemów identyfikacji wizualnej, fotografią reklamową i portretową. Kaligrafia od kilku lat pochłonęła go całkowicie. Pisze kredką, ołówkiem, ptasim piórem, stalówką, zaostrzonym patykiem albo ... korkiem od butelki. Unika długopisu, bo uważa, że wypacza on charakter pisma i sprzyja pośpiechowi, który jest wrogiem pięknego pisania.

Współpracuje między innymi z Gminą miasta Gdańska wykonując dyplomy do Nagrody Miasta Gdańska w dziedzinie kultury Splendor Gedanensis, Instytutem Oceanologii PAN w Sopocie, Europejskim Centrum Solidarności, Uniwersytetem Gdańskim, dla którego wykonał ponad 50 dyplomów honoris causa.

Bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, a jego prace znajdują się przede wszystkim w zbiorach prywatnych.

Do Związku Polskich Artystów Plastyków został przyjęty w 1998 roku.

Our website is protected by DMC Firewall!