Ogólnopolski Konkurs na małą formę użytkową „Włocławki — Nowa Odsłona”

 

Galeria Sztuki Współczesnej oraz Urząd Miasta Włocławka ogłosili Ogólnopolski Konkurs na małą formę użytkową „Włocławki — Nowa Odsłona”. Konkurs jest jednoetapowy i ma charakter konkursu otwartego ze szczególnym uwzględnieniem studentów wzornictwa, grafiki użytkowej, rzeźby, ceramiki i szkła, tkaniny i ubioru, oraz artystów plastyków. Nieprzekraczalny termin dostarczenia Prac Konkursowych i wymaganych załączników mija 30 czerwca 2017 r. Nagrody:

I Nagroda: 4000 zł

II Nagroda: 2500 zł

III Nagroda: 1500 zł

We Włocławku, przez około 120 lat, nieprzerwanie produkowano wyroby fajansowe, które stały się swoistą wizytówką miasta. Do dzisiaj spotkać można w wielu domach „Włocławki”, takie jak: talerzyki, wazony, filiżanki, zegary, itd.

Organizatorzy są dumni z tego, że w Ośrodku Wzorcującym we Włocławku, pod nadzorem najlepszych projektantów, powstawała oryginalna i rozpoznawalna na skalę światową ceramika. Nie słabnie zainteresowanie włocławskimi wyrobami ceramicznymi, stąd pomysł, aby tradycyjne wyroby fajansowe przedstawić w nowoczesnej, oryginalnej formie, która stanowić może nowy element tożsamości Włocławka. Istotą Konkursu „Włocławki - Nowa Odsłona” jest m.in. upowszechnianie tradycji lokalnych poprzez stworzenie oryginalnej małej formy użytkowej „Włocławków”, jak również konfrontacja innowacyjności w sposobie łączenia formy i funkcji. Organizatorzy liczą na kreatywność artystów, którzy nie krępując swojej nieposkromnionej wyobraźni zechcą przystąpić do Konkursu i zaprezentują swoje wizje na „Włocławki” w nowej odsłonie. Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową dostępny na stronie: http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/55/dokumenty-do-pobrania

DMC Firewall is a Joomla Security extension!