Galeria ul. Mariacka

WYSTAWA KALIGRAFII PIOTRA KOWALSKIEGO

3.07.2017 r.


Piotr Kowalski przygotowuje niezwykłą wystawę, którą zatytułował „Kotom też należy się... wystawa kaligrafii”. Prezentacja obejmie prace z dziedziny kaligrafii inspirowane literaturą o kotach – najpopularniejszych zwierzętach domowych na świecie.

Szczególną inspiracją dla autora dzieł kaligraficznych do planowanej ekspozycji jest książka Anny Bańkowskiej „My mamy kota na punkcie kota. Najważniejsze wypisy z literatury przedmiotu”. Wystawa stanowić ma niebanalną propozycję kulturalną na letnie dni. Sztuka, uśmiech i pazurek. Wernisaż odbędzie się 17 lipca 2017 r. o godz. 18.00 w Galerii ZPAP w Gdańsku przy ul. Mariackiej 46/47. Serdecznie zapraszamy.

 

Piotr Kowalski — urodzony w 1950 roku w Międzyzdrojach. Studia w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom w 1978 roku w pracowni doc. Witolda Janowskiego. Zajmuje się kaligrafią, liternictwem i typografią, projektowaniem znaków graficznych, projektowaniem systemów identyfikacji wizualnej, fotografią reklamową i portretową. Laureat IV edycji konkursu „Obsesja papieru” w kategorii praca artystyczna za „Cykl kaligrafii”. Mieszka i tworzy w Gdańsku.

 

Piotr Kowalski

„Kotom też należy się ... wystawa kaligrafii”

wernisaż 17.07.2017, godz. 18.00

wystawa czynna do 16.08.2017

Galeria ZPAP w Gdańsku, ul. Mariacka 46/47

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Wystawę patronatem medialnym objęła TVP 3 Gdańsk

DMC Firewall is a Joomla Security extension!