DANUTA JOPPEK / DOBRE SŁOWO OTWIERA SERCE


Do 29 września br. czynna jest wystawa twórczości Danuty Joppek p.t. Dobre słowo otwiera serce w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie przy ul. Zamkowej 2. Oficjalnego otwarcia wystawy malarstwa Danuty Joppek w wejherowskim Muzeum nie było, w zamian 29 września 2017 r. o godz. 18.00 odbędzie się uroczysty finisaż wystawy w połączeniu z zakończeniem obchodów Dni Powiatu Wejherowskiego.

Jest to ważne przedsięwzięcie w mojej działalności twórczej. Jako artystka mieszkająca i związana z Gdańskiem, absolwentka tutejszej Akademii Sztuk Pięknych bardzo żywo reaguję na kulturę i tradycję regionu.

Zafascynowana pięknem, wyrazistością i oryginalnością kultury, i tradycji kaszubskiej oraz krajobrazem tej "małej ojczyzny", w 2012 w Gdańskiej Galerii Miejskiej im. Güntera Grassa, na wystawie, z peruwiańską malarką Norą Sidoine, "Dialog Korzeni", pokazałam płótna zainspirowane szeroko pojętą tradycją kaszubską.

Cykl miał kontynuację w Galerii Refektarz w Kartuzach w 2013; tu dodatkowo zaprosiłam do udziału artystę rzeźbiarza Zbigniewa Wąsiela, który zademonstrował swoją instalację, również bardzo nawiązującą do dziejów regionu.

W swojej twórczości w dalszym ciągu sięgam do motywów kaszubskich, obok innych cykli i nurtów.

Danuta Joppek

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd