11. edycja cyklu "W drodze"

21.10.2017 r.


W środę, 18 października o godz. 18.00, w Galerii Detay Sanat w Ankarze, w Turcji, otwarto wystawę której kuratorką jest artystka Danuta Joppek. Wystawa jest współorganizowana przez artystkę Beatę Zalewską z Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Bilkent.  To 11. spotkanie z autorskiego cyklu wystaw zbiorowych Danuty Joppek "W Drodze ..." Biorą w niej udział artyści z Turcji, Polski, Iraku i Francji:

Ahmet Özsalar, Alicja Bach, Alina Jackiewicz-Kaczmarek, Atilla İlkyaz, Aysun Şener, Ayşegül Türk, Beata Zalewska, Cebrail Ötgün, Czesław Tumielewicz, Danuta Joppek, Dariusz Kaca, Dominik Włodarek, Elvan Serin, Feyza İlkyaz Gürleşen, Grazyna Tomaszewska-Sobko, Kübra Gürleşen, Magdalena Hanysz Stefańska, Maria Targońska, Ryszard Kowalewski, Şeniz Aksoy, Wojciech Erazm Felcyn, Yves Gobart. Wystawa będzie prezentowana do 17 listopada 2017. Ekspozycja w Ankarze została  objęta patronatem  Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Ankarze, Uniwersytetu Bilkent i Prezesa Gdańskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków, Ryszarda Kowalewskiego.

Prezentacje sztuki z cyklu  „W drodze…” to niezmiennie niezwykle cenne zjawiska artystyczne – tym razem międzynarodowa odsłona pokazuje jak różnorodny jest język sztuki, jak cenny dialog międzykulturowy, jak bliski artystyczny przekaz mimo odległych miejsc działania twórczego i jak uniwersalna jest kompozycja plastyczna. Danuta Joppek autorskim traktem dotarła do Ankary i jak podkreśla spotkała się w Turcji z wyjątkową przychylnością. Razem z Beatą Zalewską – współkuratorką wystawy stworzyły ekspozycję szeroko prezentującą wielonarodowe oblicza artystyczne w aspekcie spotkania, podróży, drogi… Wernisaż jak wspominają obie kuratorki był udany, przybyła pani Ewa Horoszewicz z Ambasady Polski, przedstawiciele Ambasady Francji, studenci i profesorowie uniwersyteccy, a także mnóstwo artystów i ankarskich odbiorców sztuki. Przed Danutą Joppek wizyta w ambasadzie i rozmowa o przyszłej współpracy … W drodze świat staje się bliższy.
 

Our website is protected by DMC Firewall!