L. MAŁYSZKO-RAMIK, T.RAMIK — MALARSTWO / WYSTAWA WE WSPÓŁPRACY ZE ZWIĄZKIEM ORMIAŃSKIM W GDAŃSKU

24.03.2018 r.Druga wystawa we współpracy Gdańskiego Okręgu ZPAP i Związku Ormiańskiego w Gdańsku przedstawi twórczość dwóch autorów: Lidii Małyszko Ramik oraz Tadeusza Ramika. Lidia Małyszko Ramik i Tadeusz Ramik to małżeństwo — długoletnie, zgodne i nawzajem się inspirujące.

Obydwoje są twórcami o głębokiej wrażliwości, a ich wypowiedzi twórcze oryginalne i niezależne. Na ekspozycję złożą się prace malarskie powstałe w latach 1990-2018. Lidia Małyszko-Ramik pokaże cykl kompozycji, w których pojawia się wizerunek anioła. Tadeusz Ramik prezentować będzie prace, w których motyw przewodni stanowią góry. Dwa różne spojrzenia twórcze o spójnym mistycznym komunikacie z silną emanacją plastyczną. Spokój, inercja, metafizyka... Oficjalne otwarcie wystawy w czwartek 29.03.2018r. o godz. 18.00 w siedzibie Związku Ormiańskiego w Gdańsku przy ul. Mariackiej 34/36. Serdecznie zapraszamy.


Lidia Małyszko-Ramik urodziła się 4.04.1946 r. w Zamościu. Studia w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa u prof. Łady Studnickiej i prof. Kazimierza Śramkiewicza oraz na Wydziale Ceramiki u prof. Hanny Żuławskiej. Dyplom uzyskała w1972 r. z malarstwa i ceramiki. Do ZPAP wstąpiła w 1972 r.Tworzy w dziedzinie malarstwa, grafiki,rysunku. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, prezentowała swoje prace na licznych wystawach indywidualnych (Zamość, Gdańsk, Sopot, Bydgoszcz,Bielsko-Biała, Radom, Warszawa, Włocławek, Kielce, Szczecin, Szczecinek, Havirov /CS/, Faenza, Freschen, Bages, Paryż, Duseldorf, Cadaques, Barcelona,Girona, Lwów, Równe, East Sussex). W roku 1976 i 1978 była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Prace w zbiorach i instytucjach państwowych w Polsce oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 


Tadeusz Ramik urodził się 27.10.1940 r. w Karwinie na Zaolziu. Absolwent WPSW (UMPRUM) w Ostrawie w Czechach. Tworzy w dziedzinie malarstwa i grafiki. Od 1975 roku jest członkiem Stowarzyszenia literacko-artystycznego (SLA) przy PZKO na Zaolziu.Brał udział w przeszło 250 wystawach zagranicznych i krajowych.Ważniejsze wystawy: Barcelona, Boston, Bydgoszcz, Cadaques, Cluj-Napoca, Katowice, Kraków, Kair, Kalisz, Opole, Ostrava, Ostrów Wielkopolski, Lwów, Wilno, Gdańsk, Gdynia, Czeski Cieszyn, Warszawa, Praga, Sint Niklaas, Sopot, Zamość. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów graficznych, odebrał kilkanaście nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, instytucjonalnych i muzealnych m.in.: Muzeum Literatury im.Adama Mickiewicza w Warszawie, Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, Biblioteki PAN w Gdańsku, Biblioteki w Lublinie, Biblioteki w Sanoku, Muzeum w Lidicach w Czechach.

Our website is protected by DMC Firewall!