PRZYCHODZIMY...ODCHODZIMY.... / ZAPROSZENIE

 


Przychodzimy...Odchodzimy... jest kolejną z sierpniowych wystaw organizowaną przez Panią Marię Borkowską-Flisek wspólnie z Nadbałtyckim Centrum Kultury. Uczestnikami wydarzeń są artyści z Trójmiasta lub w sposób szczególny z nim związani. Pani Maria jest nie tylko inicjatorką wystaw ale i kreatorką niespodzianek muzyczno-poetyckich, które je uświetniają. Koordynatorką ze strony NCK jest Monika Sobczak-Konca, a kuratorką wystaw Grażyna Kunicka.

Przychodzimy co oznacza, że gdzieś docieramy, pojawiamy się, dajemy o sobie znać, przybliżamy się do czegoś, coś rozpoczynamy, składamy wizyty, jesteśmy jak nadchodząca korespondencja, której zawartość do chwili otwarcia pozostaje tajemnicą.

Odchodzimy, co oznacza, że gdzieś się oddalamy, pozostajemy w odosobnieniu, poruszamy się do tyłu, zaprzestajemy działań, kończymy pewne związki, wycofujemy się, dajemy za wygraną, rezygnujemy, kierujemy ku wyjściu,

A pomiędzy istniejemy, budujemy, uskrzydlamy, ożywiamy, inspirujemy, koimy smutki, ocieramy łzy, tworzymy, kreujemy, nadajemy czemuś kształty, powołujemy do życia, wskrzeszamy zapomniane, rzeźbimy, wykuwamy, malujemy, jesteśmy, trwamy, zajmujemy miejsce, dajemy czemuś początek, produkujemy, płodzimy, kształtujemy, pozostawiamy po sobie ślady....., czasem je zacieramy.

Grażyna Kunicka, 2018

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd