Galeria ul. Mariacka

Władysław Szczepański, Bartłomiej Michalski

4.03.2016 r.


21 marca 2016 roku w Galerii ZPAP w Gdańsku przy ul. Mariackiej 46/47 odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa i rysunku dwóch autorów Władysława Szczepańskiego oraz Bartłomieja Michalskiego. Będzie to wystawa składająca się z dwóch odrębnych ekspozycji.

 Władysław Szczepański

AD LUCEM

rysunek, malarstwo

„Ad Lucem” to ekspozycja, która powstanie z pochodzących z ostatnich lat cykli: Przebłysk, Blask, Brzask, Upał. Twórczość Władysława Szczepańskiego mimo ascetycznego doboru środków wyrazu wyzwala intensywne wrażenia, ukazuje fragmenty architektury miejskiej w sposób wyjątkowy obrazując niezwykłość codzienności. I to światło …


Władysław Szczepański

Urodził się we Lwowie. Studia artystyczne na Wydziale Grafiki w Wyższej Szkole Poligraficznej we Lwowie. Od 1988r. mieszka w Kielcach. Obecnie jest profesorem zwyczajnym w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, współpracuje też z Katedrą Architektury i Urbanistyki Politechniki Świętokrzyskiej. Uprawia twórczość w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki. Członek ZPAP i SHS. Zasłużony Działacz Kultury.

Od roku 1979 prezentował prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych, między innymi w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki, Muzeum Archidiecezji, Muzeum Niepodległości, Muzeum Literatury w Warszawie, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Muzeum Narodowym, Muzeum Historii Kielc, Muzeum Diecezjalnym i BWA w Kielcach, Muzeum Historii Fotografii, Galerii Autorskiej Bronisław Chromy Art, Galerii ZPAP „Pryzmat” i Galerii „Centrum” NCK w Krakowie, Muzeum Narodowym w Przemyślu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Muzeum Regionalnym w Pińczowie, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży, Muzeum Okręgowym w Sandomierzu, BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w Raiding w Austrii i Irena Art Gallery w Kijowie.

Brał udział w wielu wystawach krajowych i międzynarodowych w Polsce, Belgii, Czechach, Macedonii, Niemczech, Rumunii, Słowacji, Szwecji, na Ukrainie, Węgrzech i we Włoszech.

Jego prace znajdują się w zbiorach kilku muzeów i galerii w kraju i za granicą.

Był stypendystą Ministerstwa Kultury oraz Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień za twórczość artystyczną, która spotkała się także z przychylnymi opiniami wielu specjalistów i znanych krytyków.

 

Bartłomiej Michalski

SIATKI PAMIĘCI

malarstwo

„Siatki pamięci” to ekspozycja, na którą złożą się prace z najnowszych cykli: Macewy, Siatki. Kompozycje malarskie Bartłomieja Michalskiego konstruują niezmierne wrażenia szczególną formą, kolorem i warstwą znaczeniową.


Bartłomiej Michalski

Urodzony 14 stycznia 1981r w Tomaszowie Mazowieckim. Studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2008 r. uzyskał dyplom w pracowni technik wklęsłodrukowych prof. Krzysztofa Wawrzyniaka, pracowni papieru prof. Ewy Latkowskiej- Żychskiej oraz pracowni rysunku prof. Zbigniewa Purczyńskiego. Od 2009 roku pełni funkcję instruktora na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie doktorant Instytutu Sztuk Pięknych w Kielcach.

 

Gorąco zapraszamy, wernisaż 21.03.2016 r., godz. 18.00

 

Our website is protected by DMC Firewall!