Galeria ul. Mariacka

Barbara Gruszka — malarstwo

4.07.2016 r.


4 lipca 2016 roku o godz. 18.00 w Galerii ZPAP w Gdańsku przy ul. Mariackiej 46/47 rozpoczęło się oficjalne otwarcie wystawy malarstwa Barbary Gruszki. Wernisaż rozpoczęła analitycznym wprowadzeniem wiceprezes Ida Łotocka-Huelle, która skierowała uwagę gości na fundamentalne dla plastycznego działania światło, które w kompozycjach Barbary Gruszki jest istotnym i szczególnie interesującym elementem.

Autorka natomiast podkreśliła, że wystawa jest jej opowieścią o Maroku, opowieścią dedykowaną Odbiorcy. I właśnie relacja obraz-odbiorca jest dla Barbary Gruszki szczególnie cenna. Dlatego zachęca do wielokrotnego odwiedzania wystawy, aby oddać się wrażeniom jakie kształtują kompozycje malarskie powstałe pod wpływem wspomnień z marokańskiej podróży. Wystawa jest niezwykle inspirująca. Serdecznie zapraszamy.

W 2013 roku odbyłam podróż do Maroka. Po powrocie powstał cykl dwunastu obrazów poświęconych temu miejscu, które wywarło na mnie wielkie wrażenie. Przedstawiam to, co zapisało się w mojej pamięci. Jest to przede wszystkim pejzaż, który najczęściej jest inspiracją w mojej twórczości. Po tę tematykę sięgam najchętniej.

Barbara Gruszka, 2016

 

Galeria ZPAP w Gdańsku, ul. Mariacka 46/47

Barbara Gruszka

malarstwo

wystawa czynna do 03.08.2016

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!