Galeria ul. Mariacka

"POCZWARKI I MOTYLE" WYSTAWA BATIKU W GALERII ZPAP W GDAŃSKU

03.09.2016 r.


Helena Sadłek wytrawna malarka, której prace cechuje rozsmakowanie się w barwach natury, w kolorycie emocji wspieranych fascynacją otoczeniem. Jej twórczość to czerpanie z natury, z zapachu, z oddechu, powietrza, z wrażeń i ich obrazowanie, przeistaczanie w linie, kształt, kolor aż powstaje wypowiedź - osobista, malarska, ważna….

Sięgnięcie do sztuki batiku to oryginalne posunięcie i niełatwe zadanie. Batik to wymagająca technika malarska. Żmudne barwienie tkanin, najbardziej rozpowszechnione w Azji gdzie odnaleźć można fascynujące dzieła powstałe w różnych odmianach tej techniki, dla Heleny Sadłek stało się metodą tworzenia oryginalnych, niezwykle ekspresyjnych i wybrzmiewających wielotonowymi barwami kompozycji. Artystka opanowała technikę batiku na tyle doskonale, że inspiracje naturą, wewnętrznym doświadczeniem przenosi swobodnie na tkaniny tworząc subtelne obrazy. Niezwykłe, plastyczne i urzekające.

„Poczwarki i Motyle” – interesująca propozycja artystyczna. Wernisaż już 12 września 2016 r. o godz. 18.00 w Galerii ZPAP w Gdańsku przy ul. Mariackiej 46/47. Serdecznie zapraszamy.

 

Reprodukcja fotograficzna: Poczwarka, 2016, technika shibori, wymiary po rozwiązaniu 200 x 160 cm

 

HELENA SADŁEK

POCZWARKI I MOTYLE

batik

wernisaż: 12.09.2016 r., godz. 18.00, wystawa czynna do 12.10.2016 r.

Galeria ZPAP w Gdańsku, ul. Mariacka 46/47

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!