×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 840.

Bartłomiej Błażejowski - prezes

Ur. w 1970 roku. W 1990 ukończył Liceum Plastyczne w Gdyni. W 1996 obronił dyplom w Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem prof. Jerzego Krechowicza z grafiki projektowej oraz z rysunku pod kierunkiem Wiesława Zaremby.

Zdobył nagrody w wielu konkursach plastycznych. Z ważniejszych należy wymienić konkurs na dzieło plastyczne Schwan Stabilo pt. „Ja dzisiaj” (1994), Konkurs na Plakat z Okazji Światowego Dnia Telekomunikacji (1996), Konkurs na Dekorację Gdańska z Okazji 1000-lecia Miasta (1997)- realizacja dekoracji ul. Długiej od 15 lat.

Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, min: w Parlamencie w Bremen – Niemcy, w Parlamencie w Kilonii – Niemcy, w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej, Festiwal Sztuki Młodych Miast Nadbałtyckich – ArtGenda`96 w Kopenhadze – Dania, Galeria Ars Polona w Warszawie, Galeria PGS w Sopocie, European Gallery w Nowym Jorku, „Błażejewscy” w Muzeum Miasta Gdyni.

Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Irlandia, Szwajcaria, Izrael, Wietnam, Stany Zjednoczone Ameryki).

Był organizatorem i kuratorem kilku dużych wystaw w kraju i za granicą, m.in.: w Parlamentach w Bremen i Kilonii – Niemcy, w Senacie RP - Warszawa.

Od roku 1998 jest członkiem Zarządu Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu Gdańskiego. W latach 2001 – 2009 był członkiem rady Muzeum Miasta Gdyni.

Bartłomiej Błażejowski uprawia rysunek, malarstwo, grafikę artystyczną, grafikę reklamową, projektowanie wnętrz.

Strona www: studio2b.com.pl

DMC Firewall is a Joomla Security extension!