Aktualna wystawa p.t. „Znak stopu” jest wyrazem mojego buntu przeciw osłabienia relacji międzyludzkich a właściwie dehumanizacji spowodowanej przez nowe, rewolucyjne metody komunikacji.Zawładnął nami świat wirtualny. Widuję, na przykład pary młodych ludzi, na randkach w kawiarniach, którzy zamiast patrzeć sobie w oczy, wpatrują się w swoje smartfony.Na wystawie „Znak stopu” prezentuję m. in. ostatnio wykonane portrety.Żeby wykonać odręczny portret, trzeba przyglądać się człowiekowi, trzeba go widzieć.Ktoś, kiedyś, nie pamiętam kto, podał bardzo trafną definicję miłości; „kochać znaczy uważać”.Deficyt miłości odczuwają ludzie w każdym wieku. Mimo to, często wstydzą się kochać, Szybko przemijamy tracąc czas na nienawiść.Niechaj zaprezentowane portrety będą wyrazem mojej miłości bliźniego." Maria Jędrzejczyk
Było to bardzo ciekawe doświadczenie spotkanie z artystami z dziedziny muzyki, nawiązały się ciekawe rozmowy i powstały nowe pomysły do realizacji. Otrzymałem PODZIĘKOWANIE za uczestnictwo z rąk JM Rektor AM prof.dr hab. Elżbiety Alsandrowicz. Organizatorką konferencji była dr Ewa Kumik prof.AM.Specjalnie na tę wystawę został namalowany największy dotychczas obraz o wymiarach 180 x 120 cm, zatytułowany "Czas APOKALIPSY", wzbudzał on największe zainteresowanie pośród pozostałych obrazów. Dodam, że Akademia Muzyczna mieści się w odrestaurowanym Pałacu Poznańskich, gdzie studenci ćwiczą w niezwykłej atmosferze otoczeni pięknem. Waldemar Waldzior Tłuczek
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę TKANINA UNIKATOWA do lokalu artystycznego Tygiel w Gdyni przy ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV) od dnia 26.10.2023.
Zapraszamy na wernisaż wystawy Teresy Suplickiej zatytułowany "5x5" (ilustracje , grafika, grafika cyfrowa, plakat, rysunek), który odbędzie się 08.09.2023 o godz. 17.15 w Galerii MDK w Radomsku.
Teresa Suplicka pochodzi z Radomska a od lat mieszka i tworzy w Gdyni. Studia artystyczno-pedagogiczne odbyła na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu , pod kierunkiem profesora Mieczysława Wiśniewskiego /malarstwo/ i profesor Wiesławy Limont /dyplom/. Członek ZPAP i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Uprawia rysunek ,malarstwo, pastel i grafikę. Udział w wystawach rysunku, grafiki, pasteli i malarstwa, w Polsce i za granicą. Prace w zbiorach w Polsce i za granicą / Anglia, Austria, Holandia, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Szwecja. Otrzymała : Złoty Medal Za Długoletnią Służbę, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodę II stopnia Ministra Edukacji, nagrody Prezydenta Miasta Gdyni oraz nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych.
Wystawy:
1990 - Toruń - ,, Wystawa prac absolwentów"
1991 - Gdańsk - ,, Twórczość nauczycieli,"
1992/93/94/95 - Gdańsk - ,, Gdańska grafika roku 91,92,93,94" /zbiorowa - pokonkursowa/
1993 - Wejherowo -,, Galeria WCK" - ,,Spissky Hrad"- malarstwo /indywidualna/
1993 - Lubaczów - ,,Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego" /zbiorowa -pokonkursowa/
1993/97 - Bitola - Macedonia - ,,Międzynarodowy Konkurs Graficzny"
1994 - Spiska Nova Ves - Słowacja - Grafika - pastel /indywidualna/
1994 - Gdańsk-,, Galeria ,,Punkt" - Rysunek /indywidualna/
1994 - Gdynia - ,, IV Salon Plastyki Gdyńskiej"/zbiorowa/
1995 - Gdynia - ,, Tapeta"- ,, Galeria TPSP"/zbiorowa/
1995 - Radom - ,, Ogólnopolski Konkurs na Rysunek i Grafikę"- /nagroda specjalna/
1995 - Radom - ,, Ekologia'95" - /zbiorowa - pokonkursowa/
1995 - Gdańsk - ,, Galeria ,,Punkt,, - Rysunek /indywidualna/
1995/96 -Lubeka - Hamburg /Niemcy/- / zbiorowa /
1996/98/99 - Gdańsk - ,, Gdańska grafika roku'95,97,98" - / zbiorowa - pokonkursowa/
1996 - Wejherowo - ,,Galeria WCK " Pastel - /indywidualna/
1996 - Gdynia - ,, V Salon Plastyki Gdyńskiej" - / zbiorowa /
1997 - Ciechanów - ,,Pejzaż w malarstwie," - / zbiorowa - pokonkursowa/
1997 - Radom - ,, Ogólnopolski Konkurs na Rysunek i Grafikę"/ zbiorowa/
1999 - Gdańsk - ,, Związki" wystawa prac pomorskiego środowiska artystycznego
2004 - Nałęczów - ,, Ogólnopolski Konkurs im. Andriolliego "
2004 - Lublin - ,, Ogólnopolski Przegląd Twórczości Nauczycieli "
2006 - Wejherowo - ,, Galeria WCK" - Rysunek /indywidualna/
2010 - Gdynia - ,,Chromy a Chromy" - / III nagroda/
2011 - Gdańsk - ,,Wystawa 100-lecia ZPAP" - / zbiorowa /
2011 - Warszawa - ,,Sala Kolumnowa" Zarządu Głównego ZNP - Rysunek /indywidualna /
2w dniu 12 sierpnia o godz.14.00 zapraszamy do Nadbałtyckiego Centrum Kultury Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35 w Gdańsku na wernisaż zbiorowej wystawy artystów z polski i Litwy.
Wystawa czynna do 31 sierpnia 2023 r. w godz. 9.00-18.00
Zapraszam serdecznie na wernisaż mojej wystawy “Wysłodki Wybrane”, który odbędzie się 25 listopada o godz. 18:00 w w Domu Wiedemanna(ul.Krótka 6) w Pruszczu Gdańskim.Dziękuję jeśli zechcecie swoją obecnością rozjaśnić ten listopadowy czas!Wystawę będzie można zobaczyć od 25 listopada do stycznia 2023, od wtorku do piątku w godzinach 7:30 - 16:30, oraz soboty i niedziele w godzinach 12:00 - 16:30. Do zobaczenia! Rita Staszulonok
Zapraszamy na wernisaż i wystawę Andrzeja Tuźnika zatytułowaną "Miejsce. Gdańsk" w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku w dniach 1-31.12.2022 r.
Zapraszam serdecznie Koleżanki i Kolegów na mój wernisaż, który odbędzie się 1 grudnia w czwartek o godz. 18:00 w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku.
Wystawa potrwa do 31 grudnia. Andrzej Tuźnik
Laureatkami konkursu zostały nasze członkinie Wilga Badowska i Agnieszka Olędzka.
Gratulujemy !!!!
Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Danuty Joppek w dniu 10.11.2022 r. godz. 18.00 w WL4 Przestrzeń Sztuki/Mleczny Piotr
Kochani , opowiem i pokażę moje obrazy/ślady paryskie. Wystawę dedykuję WITOLDOWI PYZIKOWI - spiritus movens mojego pokazu w Jego pracowni w Paryżu 2019, w ramach Festiwalu Otwartych Drzwi Pracowni Artystycznych. Zapraszam serdecznie.
Wystawa została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
Projekt zaproszenia Kuba Karłowski - serdecznie dziękuję!
Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie i profesjonalizm. Zaangażowanie, wsparcie, pomoc i wszystko co robicie dla dzieci z Ukrainy!!! Także podziękowania wszystkim gościom, z którymi moglem podzielić się tymi emocjami, wrażeniami i historiami o twórczości . Bardzo cieszę się, że mogliście zobaczyć "Kolorowe sny o Gdańsku" w efektach fluorescencyjnych i otworzyć w obrazach tajemnice, niewidoczne przy zwyczajnym oświetleniu, czysta magia. Vasyl Netsko
TAE Muzeum, TAE Studio, TAE Pracownia Gdańsk, TAE Przestrzenie Miasta Gdańska, Pomorze.
,,Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach projektu Stypendium Kulturalnego” 07-08 2022
Artysta pracuje jako niezależny kurator i niezależny artysta, twórca idei sztuki tranzytowej i realizuje swój program w większości w niezależnych miejscach w Polsce ,Europie i Azji. Czasami korzysta z pomocy funduszy i grantów , które stanowią 5-10 procent całości projektu artysty… sztuka toczy się procentami…
The artist works as an independent curator and independent artist, creator of the idea of transitart, and carries out his program mostly in independent locations in Poland, Europe and Asia. Sometimes it uses funds and grants, which account for 5-10 percent of the artist's total project ... art is done by percentage ...
Pamięć zapisana , zakodowana i osadzona w ścianach gdańskiego polis opisywana przy projektach janusz ploty transitarat 2000-2020 jest zbiorem dokumentu twórczego TAE ‘2022.
Teraz do projektu matryce pamięci ‘2022 twórca opisuje , walizki życia-wędrowne domy i pokoje. Torby, szkatułki i walizki są uzupełnieniem łóżek artysty z lat 90 i 20, ramiaków łóżek gdańskich ze sprężynami symbolizującymi upór człowieka , jego wiecznego przemieszczania się i budowanie nowego miejsca. Łóżka gdańskie z kolekcji TAE znajdują się w prywatnych kolekcjach we Włoszech, Szwecji i Niemczech.
Łóżko i walizka ma swoje wspólne przeznaczenie i przesłanie .To walizka, torba i plecak był zawsze zabezpieczeniem przetrwania, przenoszenia, przeżycia. Potem łóżko było symbolem nowego miejsca, nowego pokoju, domu ,azylu. Walizka i łóżko, łóżko i walizka, jest przenośnym archiwum człowieka. Niewidoczne archiwum uporu człowieka, jego energii przetrwania jest przenośnym manifestem niezależnej energii przetrwania Janusz Plota MATRYCE’2022. Aparaty rentgenowskie artysty janusza plota do tej pory prześwietlały mury miast, miasteczek, zabytków i wiosek. Dzisiaj przy tym projekcie zaglądają do zgromadzonego archiwum w muzeum sztuki tranzytowej(TAE) . Łączą dokumentacje sztuki transarchetypicznej z matrycami pamięci Projektu roku 2022.Projekt jest zapowiedzią sztuki dokumentu 2023 -rocznicy ogłoszenia sztuki tranzytowej w 1993, sztuki , która łączy, porównuje i rozróżnia podobieństwa i niezależności w kulturach świata.
Poniżej przedstawiamy kolejne sukcesy naszego kolegi Waldemara Tłuczka.
G r a t u l u j e m y !!!
Praca zatytułowana "Dreams, Time travel" nagrodzona III miejscem w konkursie w St. Petersburgu w "Time machine 2021"
Praca zatytułowana "Paradise garden" nagrodzona I miejscem w konkursie w Moskwie "Russian art week Autumn 2022"
Praca zatytułowana " Three Graces" nagrodzona II miejscem w konkursie "Talant Russian"
Wernisaż : 8 grudnia (środa), godz. 12.00
Wystawa czynna ; 8 -30 grudnia 2021, zwiedzanie po uprzednim umówieniu, tel. 515 132 079
Miejsce wystawy; Jodłowa 107, Gdańsk
Jest to seria obrazów olejnych na płótnie, 13x18 cm. Na tle charakterystycznych dla Gdańska miejsc przywołuję do życia Gdańszczan, w kontekście częściowo zrekonstruowanej architektury. Prace zawierają ładunek groteski i humoru. Mają być kanwą do wykonania serii pocztówek promujących Gdańsk. Tematem zajęłam się nie tylko jako artystka plastyk, lecz również przewodniczka.
Kurator; Maria Jędrzejczyk
Organizator; Maria Jędrzejczyk
Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/maria.jedrzejczyk.58
Wystawa zrealizowana dzięki stypendium Miasta Gdańska dla twórców kultury w roku 2021.
Z przyjemnością informujemy, iż Waldemar Tłuczek wziął udział w konkursie grafiki - grafika sztalugowa, obraz na papierze, tusz, kredka, w konkursie ZENARTFESTIVAL w Moskwie, w nominacji: portret i sylwetka w stylu ZEN i zajął II miejsce.
G r a t u l u j e m y !
zdjęcia z archiwum prywatnego W.Tłuczka
nagrodzony obraz "Medytacja"
Gdański Archipelag Kultury Plama zaprasza na wystawę "Cancer" Czesława Fankidejskiego.
Gdybym miał określić nurt estetyczny sztuki, w której obszarze się poruszam tworząc cykl rzeźb zatytułowanych ,,CANCER,, jest to abstrakcja organiczna. Jego początki wywodzą się od Constantina Brancusi, a artystą który wywarł na mnie największe wrażenie jest wieczny Henry Moor. Podobnie jak on chcę widzieć świat poprzez formy przypominające naturalne twory wywodzące się z przyrody. Ubrane jednak w abstrakcyjną powłokę. Obserwuję , doświadczam i przeżywam to co mnie dotyka. Złożyło się, że bliska mi osoba zachorowała na potwora, który zjada ludzi bez uprzedzeń i skrupułów. Potworem tym jest rak. W mojej wyobraźni staram się go ujarzmić i znaleźć coś co ułatwi mi pogodzenie się z nim. W pracach jest inspiracją a jego wygląd nie ma za zadanie przestraszać bo z nim trzeba żyć chociaż jest to trudny i wyniszczający towarzysz.l Czesław Fankidejski
Organizator: GAK Plama
Pilotów 11, Gdańsk
Termin: 3 – 30.11.2021 r.
Otwarcie wystawy: 3 listopada, godz. 18:00
Wstęp: bezpłatny
Link do wydarzenia na facebooku: www.facebook.com/events/375074297651863/
Z przyjemnością informujemy,iż Waldemar Tłuczek otrzymał po raz drugi Rosyjską Nagrodę Artystyczną za obraz "Impresja-Narodziny miasta (Oslo) " oraz otrzymał Dyplom im. Marca Chagalla, jako wyraz uznania dla czystości stylistycznej i zaangażowania w wielkie formy sztuki, w kategorii malarstwo symboliczne.
G r a t u l u j e m y !
zdjęcia z archiwum prywatnego W.Tłuczka
Nagrodzony obraz : Narodziny Oslo Impresja II 80 x 100 cm, olej, płótnoRelacja fotograficzna z wernisażu wystawy Józefa Izydora Dobrowolskiego zatytułowanej "10 obrazów", który odbył się w środę, 27 października 2021 r. o godz. 18.00 w siedzibie Związku Ormiańskiego w Gdańsku przy ul. Mariackiej 34/36.
Wystawa czynna do dnia 10 listopada 2021 r.
fot. z archiwum ZPAP Okręgu Gdańskiego
wernisaż: 20.10.2021 r.
wystawa czynna: 21–31.10.2021
miejsce: Aula Wielkiej Zbrojowni
QUATTRO/ CZTERY to idea Akademii, to różnorodność, to Święto Rysunku i Malarstwa, działań multimedialnych i grafiki, to nieograniczona forma wypowiedzi. Sztuka nie ma granic czasu i miejsca. Dzieła sztuki mają swój związek z czasem i miejscem, w którym powstały. Koncepcją Projektu jest zaprezentowanie dzieł, które stworzyli artyści/ pedagodzy (mistrzowie), związani z konkretnymi Akademiami w Polsce i za granicą.
Wydarzenie Quattro/ Cztery jest poszerzoną realizacją wcześniejszych prezentacji organizowanych od 2019 roku, pod wspólna nazwą TRIO, w których uczestniczyli artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wrocławia, Poznania, Katowic, Łodzi oraz Uniwersytetu w Ostrawie.
Gospodarzem Projektu Quattro/ Cztery jest Pracownia PRiM ( Pracownia Rysunku i Malarstwa na Wydziale Grafiki w Gdańsku) prof. Zbigniewa Gorlaka oraz mgr. Michała Wirtela.
Co nas wystawiających, łączy, a co dzieli?
Jakie propozycje twórcze, dydaktyczne, intelektualne są udziałem zaproszonych artystów?
Na Wystawie Quattro/ Cztery znajdziemy konkret – dzieła sztuki, które przybliżą nam atmosferę tych Uczelni, reprezentowanych przez pedagogów, wraz z przyszłością Uczelni- młodych artystów, tych którzy są pomostem w budowaniu relacji Mistrz i student.
Do Quattro/ Cztery zaprosiliśmy artystów z Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy, Akademii Sztuki ze Szczecina, Ecole Superieure d”Art et de Designe d”Orleans (Francja) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
W wystawie udział biorą:
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie:
prof. Błażej Ostoja Lniski, rektor
dr hab. Magdalena Boffito,
prof. Tomasz Milanowski, dziekan Wydziału Malarstwa
mgr Katarzyna Dyjewska,
Akademia Sztuki w Szczecinie:
Zbigniew Romańczuk, dziekan Wydziału Malarstwa
mgr Radek Nagay,
prof. Andreas Guskos,
mgr Jakub Palka,
Ecole Superieure d'Art et de Designe d'Orleans:
Emmanuel Guez z Lionel Broye, dyrektor
Caroline Zahnd
prof. Rafał Borkowski
Olivier Soulerin, nauczyciel koloru
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku:
prof. Sławomir Witkowski, dziekan Wydziału Grafiki
mgr Vasyl Sawczenko
prof. Zbigniew Gorlak
mgr Michał Wirtel
więcej informacji o wystawie :https://infogdansk.pl/wystawa-kolekcja-czyli-wybor-unikaty-ze-zbiorow-iwony-siewierskiej-w-muzeum-narodowym-w-gdansku/
Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesie Mariusza Hoffmana.
Mariusz Hoffman zdobył Główną Nagrodę w 6. edycji konkursu poetycko-plastycznego "Wiersz+obraz" zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Sopotu pod hasłem "Fortepian Szopena w 200. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida".
g r a t u l u j e m y
Zapraszamy do odwiedzenia wystawy.
film z wręczenia nagród : https://youtu.be/bg9vyc9d-9c?list=FLLOlKh2fO-ahCOuWYJ5DjjQ
więcej informacji na stronie organizatora: tps-dworek.pl/wystawa
Zapraszamy na wernisaż wystawy JANUSZA PLOTY "Matryce rysunku 2" w dniu 25 września 2021 r. godz. 16.00 w Centrum Św. Jana w Gdańsku
Drodzy Przyjaciele w tworzeniu pięknaZapraszam na moją najnowszą wystawę rysunku i nie tylko, do celebry sztuki, do Centrum św. Jana i rewelacyjnej odbudowy św. Jana.Czyli Sztuka, Muzeum, Historia , Sacrum w jednym miejscu.Wy wybieracie. Wszyscy Goście otwarcia wystawy zostaną uwiecznieni - w moim aparacie rentgenowskim tae, tworząc kolejne dzieło muzealne. Po covid19 idziemy do muzeum (w maseczkach jedwabnych, filtrujących , złotych i platynowych ), potem do Wieczności .artysta intermedialny dr sztuki janusz plota
Na wystawie 𝙍𝙚:𝙖𝙠𝙩𝙮𝙬𝙖𝙘𝙟𝙖 Marii Lepczak-Wysockiej zostaną zaprezentowane prace, powstałe przy użyciu materiałów z różnorodnego tworzywa, które dzięki artystce otrzymały nowe przeznaczenie i przeistoczyły się z odpadów w unikatowe obiekty artystyczne. Celem wystawy jest zwrócenie uwagi odbiorców na problem umiejętności wtórnego użycia przedmiotu skazanego na wyrzucenie i nadanie mu innego, interesującego znaczenia oraz przeznaczenia, co przyczynia się do ochrony środowiska.
Już dzisiaj zapraszamy na wystawę ilustracji BEATY HORYŃSKIEJ, zatytułowaną "Istoty niewątpliwie jasne" do Galerii Mariacka przy ul. Mariackiej 48 w Gdańsku
Wernisaż odbędzie się 11.09.2021 r. , (sobota) o godzinie 18.00.
Wystawa czynna w dniach 11.09-01.10.2021 r. w godzinach: wt.-czw. 12.00-16.00, pt.10.00-14.00
„A po tej wystawie wieszanej – może to będzie zima i zaczną marznąć nam paluszki – pójdziemy na górę Suchanino, będzie tam czekał stos (87 albo i sto) grafik i rysunków, zrobimy koło i z krążącej butelki „Biebrzańskiej” znanego mi osobiście wybitnego twórcy z Mogilnic wypijemy po łyku, i popatrzymy jeszcze ostatni raz, to za nie te 80 nagród, i raz-dwa z czterech stron podpalimy. I wyciągniemy zziębnięte dłonie nad moim autorskim ogniskiem, i uśmiechając się do siebie z miłością i ze zrozumieniem ustalimy, że moja pięćdziesięcioletnia robota była światu czyli nam potrzebna, bo ciepłe paluszki zimą – to wcale nie jest tak mało!”
Dziękujemy Sponsorom: Desa Unicum, Wspólnota Gdańska i innym fundatorom za wsparcie
ShakeArt! to niezwykły projekt współpracy artystycznej, zainspirowanej dziełami Williama Szekspira. Jego pomysłodawczynią jest Małgorzata Limon, malarka, bratanica zmarłego w marcu bieżącego roku Profesora Jerzego Limona.
Do projektu zaprosiła 15 artystów wizualnych z Pomorza, Bydgoszczy i Warszawy, by wspólnie z nimi ożywić świat sztuki po długotrwałej pandemii. Ale też, by oddać hołd wieloletnim działaniom Profesora Jerzego Limona, wybitnego znawcy i niestrudzonego popularyzatora twórczości Mistrza ze Stratfordu. Każdy z artystów, w ramach udziału w „ShakeART!”, namalował portrety inspirowane dziełami Szekspira. Łącznie na wystawie znajdzie się 30 obrazów. Prezentacji będzie towarzyszył film z wypowiedziami twórców.
Wernisaż wystawy będzie miał charakter performatywny. Wydarzenie współtworzą artystki z Trójmiasta – Alicja Gruca – twórczyni unikatowych kreacji kostiumowych, malarka, performerka, scenografka oraz Joanna Czajkowska – choreografka, tancerka, pedagog tańca – które nadadzą wydarzeniu artystyczny kształt. Podczas wernisażu wystąpią amatorzy, którzy wcielą się w Szekspirowskie postaci z obrazów.
więcej informacji na stronie Teatru Szekspirowskiego: https://festiwalszekspirowski.pl/pl/program-25fs/shakeart-25fs/?fbclid=IwAR0p97u2mLe_f7_EnEEsS8YnzvRp3pYZrbdj3PVJHvuP0mhrHAt3E1P3m5M
Zapraszamy na wystawę "Cztery spojrzenia" w sali Księcia Witolda poziom 0 w Zamku RYN ul. Pac Wolności 1
wystawa czynna codziennie w dniach 17.07 - 17.08.2021 r.
Wystawa sztuki współczesnej "CZTERY SPOJRZENIA" - jest współpracą czterech artystów o olbrzymim dorobku twórczym: KAROLINA ASZYK, MAŁGORZATA BASIŃSKA, ZBIGNIEW TREPPA, WIESŁAW ZAREMBA, każdy z artystów wnosi nowe wartości i zmusza do zatrzymania się w czasie i równocześnie do głębokiej refleksji.
więcej na stronie organizatora wystawy: https://www.zamekryn.pl/wydarzenia/szczegoly-wydarzenia?NewsID=56498
Gratulujemy kolejnego sukcesu !
Waldemar Tłuczek zajął III miejsce w Międzynarodowej Wystawie i Konkursie w Moskwie.
W załączeniu dyplom za zajęcie III miejsca w konkursie oraz nagrodzony obraz : "Dziewczyna tańcząca z gołębiem"
Artysta tak opisuje swój obraz :
"Dziewczyna tańcząca z gołębiem" to symbol budzącej się wiosny, owita siecią jak motyl kokonem, który z nastaniem wiosny uwalnia się. w tle widać tradycyjną, starą architekturę podkreślającą , że proces ten trwa niezmiennie od wieków. Gołąb jest symbolem pokoju między ludźmi a naturą, symbol pokoju , płodności i długowieczności. Wraz z wiosną co roku odradza się nowe życie...
Zdjęcia z kolekcji prywatnej W.Tłuczka
Gratulujemy kolejnego sukcesu !
Waldemar Tłuczek zajął III miejsce w Międzynarodowej Wystawie i Konkursie w Moskwie. 8-13.-6.2021 r.
W załączeniu dyplom za zajęcie III miejsca w konkursie oraz nagrodzony obraz : "A table in the garden"(Stół w ogrodzie) 60 x 40 cm, olej płótno
Zdjęcia z kolekcji prywatnej W.Tłuczka
Wystawa czynna do dnia 31 maja 2021 r.
Wyspa Skarbów GAK na Wyspie Sobieszewskiej
Link do filmu z wystawy : https://www.facebook.com/wyspaskarbow.gak/videos/277779924009561
Isola Felice - Wyspa Szczęśliwa to wystawa szczególna. Jest malarskim zapisem zmieniających się krajobrazów Wyspy Sobieszewskiej – otaczającej ją zatoki, rzeki oraz pól. 27 obrazów powstało w przeciągu 2 miesięcy stając się dowodami na istnienie, na zmianę, na uważność. To także próba zwrócenia uwagi odbiorcy na widziane przez autorkę cuda wyspiarskiej przyrody.
więcej informacji na stronach: http://gtps.art.pl/events/abstrakcyjnie-osobiscie-katarzyna-grzadziela-i-czeslaw-fankidejski/ , https://www.facebook.com/Gda%C5%84skie-Towarzystwo-Przyjaci%C3%B3%C5%82-Sztuki-323639351006860
zdjęcia z archiwum prywatnego artystów
ABSTRAKCYJNIE/OSOBIŚCIE
Jesteśmy parą artystów, których połączyło początkowo zauroczenie, potem miłość, pasja do sztuki i córka. Od narodzin Felicji minęło przeszło cztery lata i przez ten czas mocno na siebie współoddziałujemy, czasami aż iskry lecą i na całe szczęście potrafimy to przekłuć w szczęście. Sztuka jest naszym domowym językiem i w twórczej atmosferze dorasta nasze dziecko. Gdy my rzeźbimy czy rysujemy ona pracuje z nami, choć ostatnio chce być dentystką.
W działaniu ścieramy nasze wizje na temat sztuki i tego o czym i jak chcemy tworzyć dzięki czemu nawracamy siebie nawzajem na właściwe tory drogi artystycznej. Prace na wystawie mówią o nas samych, a każda ma inne tło dzięki, któremu powstała. Czasami był to chwilowy przypływ emocji czasami coś co już długo w głowie siedzi i musi wyjść. W każdej z tych prac jest drugie dno i czasami można o nim opowiedzieć, a czasami są to osobiste emocje. Pytajcie :-)
Gratulujemy zdobycia kolejnej nagrody i zajęcia 2 miejsca w nominacji "Melancholia" w konkursie malarskim Festival Emocji w Moskwie, który odbył się w dniach 27 kwietnia-4 maja 202 r.
link https://emotionsfestival.com/index.php/ru/medias/14-media-materialy-2021-aprel - wyniki z konkursu malarskiego - Festival Emocji w Moskwie
film z otwarcia wystawy : https://youtu.be/koWHbKAcU8M
Więcej informacji na stronie organizatora: https://www.galeriawarzywniak.pl/index.php?s=wydarzenie&idw=751
W dniach 22.04-06.06.2021 Marta Rynkiewicz zaprasza na wystawę "Gdzie wszystko można, nic nie trzeba" do Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie Plac Zdrojowy 2
Malarstwo Marty Rynkiewicz to podróż w krainę snu, fantazji i trudnego do uchwycenia niepokoju. Obrazy urodzonej w 1983 roku malarki, przenoszą nas w świat, w którym dominuje przejmujące poczucie pustki i zawieszenia w czasie. Przenika je oniryczny nastrój niepokoju, niedomówienia, a może nawet i strachu? Pozbawione ludzkiej obecności pejzaże, wnętrza i przestrzenie jednocześnie zapraszają do wejścia w ten świat i budzą obawę. Obrazy Marty Rynkiewicz są zaproszeniem do odkrywania tajemnicy.
Więcej informacji na stronie organizatora: https://pgs.pl/marta-rynkiewicz-kiedy-wszystko-moze-sie-zdarzyc-when-antyhing-can-happen/ i facebooku https://www.facebook.com/events/944201599665782/
W konkursie Russian Art Award 2021 w Moskwie Waldemar Tłuczek zdobył Nagrodę Rosyjską w dziedzinie sztuki symbolicznej i został laureatem III stopnia, był też nominowany do wystawy За вклад в Российское Искусство" za którą otrzymał dyplom finalisty.
Gratulujemy!!!
Poniżej zdjęcie nagrodzonego obrazu "New Arka" 90x70 cm, olej, płótno i dyplom
Zdjęcia z archiwum prywatnego W.Tłuczka
Z przyjemnością informujemy, iż nasz kolega Waldek Tłuczek "Waldzior" odniósł kolejny sukces zdobywając I miejsce w konkursie "Art-Seasons"- 2021 Spring w Moskwie.
G r a t u l u j e m y !!!
Poniżej zdjęcie nagrodzonego obrazu zatytułowanego "Dziewczyna śpiąca na plaży", 40x60 cm, olej, płótno oraz dyplom.
zdjęcia z archiwum prywatnego W. Tłuczka
Z wielką przyjemnością informujemy, iż członek Okręgu Gdańskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, nasz kolega Waldemar Tłuczek "Waldzior"
zajął I miejsce w Międzynarodowym konkursie malarstwa , projekt Woman 2021 w Sankt Petersburgu,
w kategorii malarstwo klasyczne, nominacja realizm magiczny, kobieta i przestrzeń .
Tym samym został zaproszony na członka w Związku Sztuki.
Serdecznie gratulujemy!!!!
Po lewej nagrodzony obraz : Waldemar Tłuczek, "Moc kobiety", 90x66cm, olej, płótno (zdjęcie z kolekcji prywatnej W.Tłuczka)
Poniżej - dyplom
GAK Plama zaprasza na wystawę Stanisława Olesiejuka pt. "Odsłona".
wideo prezentujące sylwetkę Stanisława Olesiejuka: https://youtu.be/7zqaiBwYqQE
zdjęcia z archiwum prywatnego artysty
Czytaj więcej: Wystawa Stanisława Olesiejuka pt. "Odsłona" w GAK Plama
Zapraszamy serdecznie już w najbliższą sobotę, 13 lutego 2021 roku do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, na wernisaż wystawy IMPULS Danki Jarzyńskiej
Więcej informacji o wystawie znajdziecie na naszej stronie internetowej pod adresem: https://www.rzezba-oronsko.pl/index.php?aktualnosci,1653,danka_jarzynska_impuls_
"Luna" i "Lunatycy" Iwony Jurkiewicz na 25 Międzynarodowym Wschodnim Salonie Sztuki Lublin 2020.
Zapraszam do oglądania wystawy pokonkursowej: https://www.spotkaniakultur.com/pl/node/2546
Zdjęcia z archiwum prywatnego Iwony Jurkiewicz
W zeszłym roku minęło 25 lat mojej artystycznej pracy, z tej też okazji miała odbyć się jubileuszowa wystawa w Galerii "a" w Starogardzie Gdańskim. Z powodów pandemii dwukrotnie jej termin był przekładany. Trzeci termin zmaterializował się w postaci niniejszych prezentacji.Serdecznie zapraszam Kolegów i Koleżanki do ich obejrzenia, jednocześnie dedykując je wszystkim tym, którzy kochają naturę, zwierzęta i mają serca pełne miłości, empatii i szacunku do nich, jak również zwierzętom, których obecność w naszym życiu trwa poza czasem. Dorota Białczak
Więcej informacji o wystawie na stronie : https://www.rzezba-oronsko.pl/index.php?aktualnosci,1653,danka_jarzynska_impuls_
* Recenzja wystawy Danki Jarzyńskiej napisana przez prof. Lechosława Lameńskiego :
Lechosław Lameński
Impuls – wystawa rzeźb Danki Jarzyńskiej w Orońsku
Mroźny poranek 16 stycznia 2021 roku. Emanujący niespotykaną ciszą, pusty – jak nigdy o tej porze roku – rozległy park przy Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, pokryty grubą warstwą świeżego śniegu, który spadł w nocy, sprawia baśniowe wrażenie. Pomiędzy nagimi, pozbawionymi liśćmi gałęziami drzew, przysypane śniegiem liczne, bardzo różnorodne rzeźby, autorstwa wielu współczesnych artystów polskich, stanowią interesujący element stałej ekspozycji plenerowej Centrum od wielu już lat. Ze względu na panującą pandemię wchodzące w skład Centrum Muzeum Polskiej Rzeźby Współczesnej, jak i dwie jego galerie parkowe: Galeria „Oranżeria” i Galeria „Kaplica” są zamknięte dla zwiedzających, niestety nie wiadomo do kiedy. Ale jakby na przekór wszystkim i wszystkiemu, w skromnym, pozbawionym wystroju wnętrzu, czyli niedużej, neoklasycystycznej kaplicy, stojącej nieco z boku, tuż przy ogrodzeniu, otwarto w południe – po raz pierwszy w Centrum – wystawę kilkunastu rzeźb interesującej artystki z Wybrzeża. Co prawda bez publiczności, ale za to z kamerą wideo, która zarejestrowała nie tylko wszystkie pokazane prace, ich ustawienie, relację z otoczeniem, ale także okolicznościowe wypowiedzi kuratora, krytyka sztuki i samej artystki, które będzie można obejrzeć na stronie internetowej Centrum. Tak więc wydaje się, że wystawa nie pozostanie nie zauważona, a dorobek jej autorki, dzięki przekazowi internetowemu, pozostanie w pamięci wszystkich zainteresowanych tematem.
Czytaj więcej: Wystawa rzeźby DANKI JARZYŃSKIEJ zatytułowana "Impuls"
Gratulujemy Joannie Sieradzkiej i Waldemarowi "Waldziorowi" Tłuczkowi , których prace zostały zakwalifikowane do wystawy Ogólnopolskiego Biennale Sztuki- 46. Salonu Zimowego w Radomiu.
Wystawa towarzysząca wydarzeniu będzie miala miejsce w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia" w Radomiu.Termin wernisażu podany zostanie na stronie organizatora..
Więcej informacji : https://www.mcswelektrownia.pl/index.php/aktualnosci/articles/id-46-salon-zimowy-wyniki.html
Performance Sztuki Światła
Instytut Sztuki Współczesnej Arta/Iran organizuje 4 wydarzenie artystyczne Homar na poziomie międzynarodowym przez 4 dni od 26 do 29 października 2020 roku.
W czwartej edycji sztuki Homar prezentuje prace światowych artystów, którzy wykorzystali „światło” do wyrażenia swoich koncepcji, a często za platformę prezentacji swoich dzieł wybierali naturę.
Arta Institute miał zorganizować Homar Festival w przyrodzie Lorestanu, na który zaprosi uznanych artystów działających w dziedzinie performance art i sztuki środowiskowej a jako program dodatkowy tego festiwalu zaplanowano wystawę. Wraz z nadejściem choroby koronawirusowej (COVID-19). Programy występów na żywo zostały wyeliminowane, a program wystaw jest poważnie rozwijany z udziałem większej liczby artystów.
Janusz Plota dokumentacja sztuki światła i ognia: CSW Łaznia pl/ tae/plotaart 11/21/11,GSS tae/plotaart pl/04/05/12
Prace pięćdziesięciu artystów :
Alexander Escalona/ Venezuela, Antonela Veronica Gonzalez/ Argentina, Atefeh Arani/ Iran/ Canada, BBB Johannes Deimling/ Germany, Bernardo Gonzalo Leon Gomez/ Chile, Biljana Bosnjakovic/ Italy, Daniela Beltrani/ Italy, Deli Agnes/ Hungary, Elke Prieß/ Germany, Endre Gaal/ Hungarey, Farzaneh Njafi/ Iran, Farzaneh Soleymani/ Iran, Fereshteh Alamshah/ Iran, Fereshteh Zamani/ Iran, Godwin Roger Constantine/ Sri Lanka, Gustaf Broms/ Sweden, Hector Canonge/ U.S.A., Helena Goldwater/ U.K., Janusz Plota/ Poland, Jeetin Rangher/ India, JOAKIM PR STAMPE/ Sweden, Kanwal Tariq/ Pakistan, Karin van der Molen/ Netherland, Karin van der Molen/ Netherland & Elena Redaelli/ Italy, Khaing Su/ Myanmar, Laleh Ayati/ Iran, Leonid Tishkov/ Russia, les Fujak [Margrit Neuendorf and Olivier Huet], France, Mahtab Ghaemi Manesh/ Iran, Marina Barsy Janer x Isil Sol Vil/ Spain, Mario Montoya/ Spain, Mehdi Javaheri/ Iran, Miguel Angel González Merchá/ Colombia, Mirosław Maszlanka/ Poland, Mohammed Abd Alwasi/ Iraq, Nemat Hasanvand/ Iran, Niana Liu/ U.S.A, Olga Hedwig Janice Wilson/ New Zealand, Patrícia Corrêa/ Portugal, Peter Alper/ Hungary, PRITHVI SHRESTHA/ Nepal, Razieh Godarzi/ Iran, Rooh Emami/ Iran, Satadru Sovan Banduri/ India, Stein Henningsen/ Norwey, Shubho O Saha/ Bangladesh, Tara Goudarzi/ Iran, Xie Rong/ U.K.
Polska Akademia Nauk, Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie zaprasza na wystawę RYSZARDA KOWALEWSKIEGO MALARSTWO w Galerii Sztuki Współczesnej Oranżeria w dniach 27 września 2020 r. - 10 listopada 2020 r.
do pobrania : katalog w pdf
IMAF 2020 - Janusz Plota, Poland – “Human- body- artwork of freedom”
Festiwal odbywa się w dniach : 04-26.09.2020
Festiwal w czasie pandemicznym zmienił swoją dotychczasową formułę prezentacji sztuki. Dotychczas artyści prezentowali swoje dzieła przestrzenne w Odzaci i Novi Sad(Serbia). Wtym roku akcje performatywne powstawały online w pracowniach artystów i w ich okolicznych przestrzeniach. To wzbogaca w jakiś sposób formę procesu twórczego ale zamyka jednocześnie fenomen wymiany myśli twórczej podczas festiwalu.
https://www.youtube.com/user/imafoffice/videos%E2%80%A6
więcej o festiwalu : https://imaf-festival.weebly.com/
Moja akcja performatywna i innych artystów festiwalu jest na mojej stronie na facebooku, na stronie festiwalu imaf, w googlach...
,,Artyści pozamykani w swoich pracowniach tworzą nadal. Pandemia oddaliła ludzi od siebie ale sztuka zawsze przekracza każde granice i tworzy nowe formy porozumienia. Mój obraz z miasta gdańska gdzie narodziła się solidarność jest sygnałem powtórzonego kodu wolności, przypomnienia o utraconym raju niezależności”
Artyści :Alexandra Holownia (Poland-Germany), Amy Guilfoyle (Ireland), Anita Cheng (Hong Kong-China), Artur Tajber (Poland), Calum Eccleston (UK), Craphone Liu (Taiwan), Dagmar I. Glausnitzer-Smith (Germany) & Vincenzo Fiore Marrese (Italy), Dimple B Shah (India), Edwin Jimeno (Colombia),Eva Dabara (Israel), Fausto Grossi (Italy-Spain), Heather Warren-Crow (USA), Hortense Gauthier (France),Ileana Gherghina (Romania),Irena Paskali (Northern Macedonia-Germany),Izabela Brudkiewicz (UK),Janusz Plota (Poland),Lavoslava Benčić Benčić (Slovenia) & Marcello Lussana (Italy),Lorenzo Papanti (Italy), Makoto Maruyama (Japan),Maura Prosperi (Italy),Nenad Bogdanovic (Serbia),Nitesh Kushwaha (India), OPEN ACTION - John G. Boehme, Madeleine Elia, Brenda Petays, Judith Price, Grace Salez, Jayne Storey (Canada),Paloma Orts (Spain),Ras Sankara Agboka (Togo),Ruth Vigueras Bravo (Mexico),Sanskar Verma (India),Sarah H. Paulson (USA),Satadru Sovan (India),Seiko Kitayama (Japan),Sofia Vera (Mexico) & Makame Orozco (Mexico),Spike Mclarrity (UK),Stephanie Hanna (Germany),Syporca Whandal (Hungary)
Vaishak Raj (India),Valeria Barbas (Moldova-Romania),WWW Johannes Deimling (Germany).c
"Pracownia artysty" 2020 r.
Polecamy projekt Waldemara Tłuczka zrealizowany w ramach programu stypendialnego MKiDN - Kultura w sieci - 2020 r.
Film pokazuje jak wygląda praca artysty na co dzień.Zarejestrowany cały proces tworzenia obrazu , aż do ukończenia dzieła.
link do youtube z filmem: https://youtu.be/BlaTF7AZExU
Z przyjemnością informujemy, że nasza Koleżanka TERESA SUPLICKA znalazła się w międzynarodowym gronie artystów, których prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii sztuki Amfiteatr Ostróda ul Mickiewicza 17a Ostróda.
Wernisaż wystawy zaplanowany jest w dniu 15 września o 18 00
Serdecznie gratulujemy.
więcej informacji i lista artystów biorących udział w wystawie : https://business.facebook.com/Kiodygresy-108889940629025/?__tn__=HHH-R&business_id=616399655584871
W dniach 09.08-11.09.2020 r. w salach wystawienniczych Muzeum Kresów w Lubaczowie prezentuje swoje prace Józef Izydor Dobrowolski.
Więcej o wystawie :<http://www.muzeumkresow.eu/aktualnosci/artykul/a-ptaki-spiewaja-jozef-izydor-dobrowolskitop>
Relacja z wernisażu : http://www.muzeumkresow.eu/aktualnosci/artykul/wernisaz-wystawy-a-ptaki-spiewaja.-jozef-izydor-dobrowolski
Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza na wystawę Stanisława Olesiejuka w dniach 31.07.-01.09.2020 r. do Oliwskiego Ratusza Kultury
więcej o wystawie : https://galeriawarzywniak.pl/index.php?s=wydarzenie&idw=706
Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza do Ogrodu Marzycieli na niezwykłą wystawę malarstwa gdańskiego artysty.
\Wystawa czynna w dniach : 04.08.-16.08.2020 r. w Oliwskim Ratuszu Kultury
więcej o wystawie : https://galeriawarzywniak.pl/index.php?s=wydarzenie&idw=717
Serdecznie zapraszamy na wystawę Kasi Grządzieli "Moje drugie dzieciństwo" w dniach 26.08-08.09.2020 r. w GAK PLAMA ul. Pilotów 11 w Gdańsku
Czy każdy ma tylko jedno dzieciństwo? Mówi się, że niektórzy nigdy nie dorastają - pozostają wiecznymi dziećmi. A gdy zostajemy rodzicami? Przejmujemy odpowiedzialność za małego człowieka. Czy w takiej sytuacji możemy pozostać wewnętrznym dzieckiem? W swojej córce często widzę odbicie siebie sprzed lat, wracam do wspomnień. Teraz chcę kreować jej wspomnienia, przeżywać wspólne przygody, pokazywać jej świat i jego możliwości.Przyjaciele dziwią się stwierdzając, że macierzyństwo nie zmieniło mnie zupełnie. Mylą się. Życie z małym człowiekiem pokazało mi nowy rodzaj radości. Ta wystawa to zbiorowisko prac poświęconych dzieciństwu. Katarzyna Grządziela
Współtworzy duet artystyczny TITU.
Wystawa potrwa do 8 września, będzie można oglądać ją od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 17:00.
więcej o wystawie : http://plama.gak.gda.pl/wydarzenia/kasia-grzadziela-l-moje-drugie-dziecinstwo/
Znów Wrocław będzie gościł Artystów już w sierpniu w Parku Południowym. Projekt MADOA, którego kuratorem jest dr Anna Biela, zaprasza pod hasłem "bezRAM". Bez ram, ograniczeń, w szerszym znaczeniu: bez granic, ramek i oprawy tak Artyści rozumieją rzucone hasło – klucz. Dwa lata temu, MADOA została zaplanowana, miała się odbyć na dziedzińcu wrocławskiego Radia RAM. Niestety Korona wirus i Pandemia popsuła nieco szyki. Jednak czy na pewno? Skoro bez ram, to może lepiej Artystom będzie się wypowiadać właśnie w otwartej przestrzeni Parku Południowego. Zachowując dystans społeczny, będzie można podziwiać i towarzyszyć całej akcji – w bardzo bezpieczny sposób. Artyści liczą na interakcję Odbiorca- Artysta. To wspaniale móc dzielić się wrażeniami, pomysłami, na żywo. Wymieniać poglądy, odkrywać kolejne wartości kluczowego hasła. Bez RAM to metafora, która oznacza tyle, co bez GRANIC. Niczym ludzka dusza, która teoretycznie ograniczona ciałem, jest WOLNYM BYTEM DUCHOWYM. A właśnie duchowy wydźwięk jest istotą działań Projektu MADOA. Z pozoru ograniczeni fizycznością naszych ludzkich istnień, ramą naszej cielesnej powłoki, trwamy, i tylko dzięki imperatywowi wewnętrznemu, nasze dusze wyrywają się z tej iluzji, jaką stwarza nam świat materialny. I już nie ma granic i wszystko staje się możliwe. Bo, dusza granic nie zna! Projekt MADOA nie ma GRANIC i jest jak TĘCZA – "BOUNDARYless". Projekt MADOA stale się rozwija i emanuje nowe… Jest w ciągłym PROCESIE.
autor tekstu ANNA BIELAwspólautor tekstu Beata Pflanz
Kore to po grecku dziewczyna. A także źrenica. Starożytni Grecy wierzyli, że duszę w postaci maleńkiej dziewczynki można zobaczyć przez źrenicę oka.„Skąd mogli wiedzieć, że źrenica to jedyne okienko z widokiem na mózg, na jego nerwy wzrokowe? A gdzie dziś podziała się dusza?” pytał Andrzej Szczeklik w książce wydanej pod tym tytułem (Kraków 2007). Ta niezwykła książka była dla mnie drogowskazem w trudnym okresie życia i stała się inspiracją dla twórczości.
Nie można zajrzeć do wnętrza kamienia, ale rzeźbienie pozwala czasem rozpoznać w nim zarysy jakiegoś "okienka". Patrząc w nie, być może dowiadujemy się czegoś o własnej duszy, a na pewno o świecie, o strukturze materii i o samym patrzeniu. Niektóre z kamieni, w których pracuję, kryją wzory przypominające sieci neuronalne. Staram się od nich czegoś nauczyć, patrząc uważnie i tworząc formy sprzyjające koncentracji. Z czasem przekonałam się, dlaczego mózg posługuje się dwiema źrenicami: dopiero zbalansowanie sygnałów przesyłanych z obu stron pozwala uzyskać sensowny obraz. Na wystawie zaprezentuję prace, które na różne sposoby rozgrywają tę podwójność.
Danka Jarzyńska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2001), członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Pracuje głównie w klasycznych materiałach rzeźbiarskich. Laureatką Międzynarodowego Konkursu NanoArt109 im. profesora Tadeusza Malińskiego, Galerie Roi Doré w Paryżu (2017). Inicjatorka cyklu Plenerów Rzeźby w Granicie Gdańsk – Wyspa Sobieszewska i kuratorka jego I edycji pod hasłem „Wyspa w Granicie” (2017
Hanna Godowska, córka artystki serdecznie zaprasza na wystawę obrazów Marii Żwirełło (1926-2017), absolwentki PWSSP w Gdańsku (dyplom w 1957 r.) i wieloletniego członka ZPAP w Gdańsku (do stanu wojennego).
Wystawa "Spojrzenia" będzie miała miejsce w Oliwskim Ratuszu Kultury (Galeria Sztuki Nowy Warzywniak) od 19 czerwca do 13 lipca.
Wernisaż odbędzie się 18 czerwca o 18:00.
Informacja o wystawie znajduje się na stronie https://galeriawarzywniak.pl/index.php?s=wydarzenie&idw=704.
W dniach 22 maja-20.06.2020 r. wystawa Agnieszki Olędzkiej
w Oliwskim Ratuszu Kultury. Nowy Warzywniak
więcej informacji : https://galeriawarzywniak.pl/index.php?s=wydarzenie&idw=703
w dniu 17 lipca 2020 r. rozpoczyna się wystawa indywidualna Danuty Jarzyńskiej
miejsce wystawy : "KORE" Bydgoskie Centrum Sztuki ul. Jagiellońska 47 Bydgoszcz
Serdecznie zapraszamy na wystawę Ryszarda Kowalewskiego pt "Moje góry" w Bibliotece Oliwskiej przy ul. Opata Jacka Rybińskiego 9
Relacja z wydarzenia film : https://drive.google.com/open?id=1Fa8m2gvLc_CZdF9MlNnwY4hOU90hZWyI