Zapowiedź jubileuszowej wystawy Mariusza Hoffmana zatytułowanej "Plakat teatralny...i"

w Galerii ZPAP przy ul.Mariackiej 46/47 w Gdańsku
 
Wernisaż w dniu  31 lipca 2023 r. o godz. 18.00.
Wystawa czynna w dniach 31.07-30.08.2023 r. w godz. 11.00-17.00 od poniedziałku do piątku
 
kuratorka wystawy Grażyna Tomaszewska-Sobko
 

MARIUSZ HOFFMAN Studiował w latach 1977-1983 na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku. Dyplom z grafiki uzyskał w pracowni profesora Jerzego Krechowicza. Studia malarskie i rysunku odbył w pracowni profesora Kiejstuta Bereźnickiego. Od 1991 r. należy do Gdańskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. W tej kadencji i w kadencji poprzedniej, sprawuje w Związku funkcję wiceprezesa.

 Od 1991 bierze udział w wystawach ZPAP, do którego należy od  1983.

Wystawy, m.in:

1993 - pierwsza indywidualna wystawa plakatów EMPIK 'Długi Targ" Gdańsk. 1995 – Indywidualna wystawa grafiki w Sopockim BWA „William Szekspir – "Cyfrowe grafiki i tradycyjny plakat”.

2018 -  wystawa zbiorowa twórców Okręgu Gdańskiego ZPAP „Wolność w Sztuce 3 Pokolenia”.

2019 -  indywidualna wystawa pt. „Mariusz Hoffman - Grafiki z Ekfrazą” we współpracy z Gdańskim Klubem Poetów i WMBP w Gdańsku.

2020 -  udział w wystawie prac wykładowców Akademii Sztuki PJATK w Galerii "Stacja Kultura" – Biblioteka Rumia.

2021 - "Wystawa pokonkursowa Fortepian Szopena” w Dworku Sierakowskich w Sopocie, gdzie zdobył główną nagrodę w konkursie  za "Obraz+Wiersz".

2021 -  wystawa zbiorowa – "Skąd przychodzimy?, kim jesteśmy?, dokąd zmierzamy?, to wystawa w której wystąpił w dwóch rolach – kuratora oraz uczestnika, wraz z artystami z pracowni grafiki z w 2021, w Galerii ZPAP Dom Liter w Gdańsku.

2022 – wystawa zbiorowa artystów Okręgu Gdańskiego ZPAP  „Kształtem miłości piękno jest” Artysta wobec wyzwań współczesności.

Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.  Współpracuje z gdańskimi ośrodkami kultury i wydawnictwami. Wykonuje projekty plakatów, okładek do książek, ilustracji, uprawia grafikę artystyczną i użytkową. Projektuje i publikuje plakaty teatralne dla teatrów i filharmonii z całej Polski. Zajmuje się również malarstwem sztalugowym.
W swoim dorobku posiada wiele projektów znaków graficznych, ( w latach 1993 do 1995 znakiem jego pomysłu posługiwał się Teatr Wybrzeże w Gdańsku), okładek do płyt, projektów reklam oraz opakowań. Od 2013 r. zajmuje się również pracą pedagogiczną. Wykłada grafikę i projektowanie komputerowe DTP, prowadzi zajęcia z cyfrowej edycji publikacji w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych i w latach poprzednich także w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

 

 Jego prace są nacechowane pomysłowością i smakiem artystycznym oraz sprawnym graficznym warsztatem. Podnosi je do rangi sztuki, nawiązując twórczo do polskiej szkoły plakatu, ale idzie własną drogą. Tworzy prace w swobodnej grze wyobraźni i emocji ocierając się o to co pozarealne i poetyckie. Stanisław Seyfried krytyk sztuki.

 


 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd