Galeria ul. Mariacka

WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU MACIEJA BIBERSTEINA

16.08.2017 r.


21 sierpnia br. o godz. 18.00 w Galerii ZPAP w Gdańsku przy ul. Mariackiej 46/47 odbędzie się otwarcie wystawy twórczości Macieja Bibersteina. W galerii zagoszczą kompozycje o ogromnej sile oddziaływania, intensywnych barwach, z plastyczną rekonstrukcją rzeczywistości. Maciej Biberstein jest autorem niezwykłych wypowiedzi artystycznych i wyraża się twórczo w wielu dziedzinach sztuki. W osobiste motywacje artystyczne autor wystawy wtajemnicza w ideowym résumé:

„Wystawa obejmuje kilka obrazów z najnowszego okresu i rysunki, inspirowane rysunkami anatomicznymi Vesaliusza, atlasami fizjologii i anatomii, tworzącymi mój świat alternatywnej anatomii. Powiązane z wizerunkami pochodzącymi z pism hemetycznych, niektóre będące zapisem asemicznym, inne stanowiące studium ruchu, jak w słowach Bacona, o malowaniu takim, jak ślad ślimaka przeciskającego się między płótnem czy papierami, stanowią zapis  mojej  wielowątkowej twórczości.”

Bezsprzecznie zapowiada się interesujące wydarzenie artystyczne. Serdecznie zapraszamy.

 

Maciej Biberstein urodził się we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w dziedzinie serigrafii, aneks z fotografii i projektowania graficznego. Studiował w latach 1992-1997 w pracowni malarstwa prof. Konrada Jarodzkiego, w pracowni sitodruku Romana Kowalika, w pracowni projektowania graficznego prof. Jana Jaromira Aleksiuna. Brał udział w wielu prestiżowych wystawach.

 

Maciej Biberstein

malarstwo, rysunek

Wernisaż 21.08.2017 r., godz. 18.00

Wystawa czynna do 20.09.2017 r.

Galeria ZPAP w Gdańsku

ul. Mariacka 46/47, 80-833 Gdańsk

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Wystawę patronatem medialnym objęła TVP 3 Gdańsk

Our website is protected by DMC Firewall!